Blog

Nowa wersja systemu Merkury

Z początkiem roku 2019 zostanie wydana nowa wersja systemu Merkury, uzupełniona m.in. o obsługę opakowań zwrotnych (kaucji).

Zmiany w systemie Merkury

1. Poprawki eksportu danych do formatu Insert epp
2. Poprawiono rozliczanie produkcji
3. Wprowadzono podgląd ruchu towarów na liście receptur produkcyjnych
4. Funkcja szybkiej realizacji płatności w rozliczeniach

Import danych z plików JPK do Sage Symfonia

Wydana została kolejna wersja programu pozwalającego na przygotowanie na podstawie plików jpk (JPK_FA, JPK_VAT) w formacie xml lub txt danych do bezpośredniego importu do programów SAGE Symfonia Mała Ksiegowość lub Finanse i Ksiegowość. Przenoszone są dane kontrahentów, zapisy ksiąg i rejestry VAT.

Więcej informacji mozna znaleźć tutaj.

Merkury: moduł eksportu do MKP

Najnowsza wersja systemu Merkury obsługuje eksport dokumentów do Małej Księgowości firmy Sage Symfonia. Do eksportu możliwe będą zarówno dokumenty sprzedaży jak i dokumenty zakupu, zarówno magazynowe jak i kosztowe.

Nowy konwerter SAGE Symfonia

Informujemy, że pojawiła się mozliwość importu danych do programów SAGE Symfonia Mała Ksiegowość oraz Finanse i Księgowość danych z plików jpk generowanych w innych programach. Jest to bardzo wygodne dla wielu księgowych, którzy nie muszą teraz dokonywać żmudnego przepisywania dokumentów papierowych do systemu MK lub FK.

Przypominamy, że konwertujemy równiez pliki z arkuszy kalkulacyjnych, plików csv, tekstowych, formatu EPP (Subiekt) i wielu innych.

Windykator: Obsługa walut w sprawach

Pojawiła się możliwość obsługi waluty w sprawach windykacyjnych.