Recent Posts from 'Blog'

Symfonia eBiuro

Od jakiegoś czasu przyglądam się uważnie systemowi Symfonia eBiuro.

Jest to kompletny system do zarządzania sprzedażą i zakupami firmowymi w chmurze. Można go rozbudować o moduł księgowości z obsługą książki przychodów, obsługę płac z obecnościami i czasem pracy, obsługę środków trwałych i magazynów.

Bardzo ważną cechą jest też to, że system Symfonia eBiuro jest bardzo atrakcyjnie wyceniony

Obsługa KSeF w systemie Merkury

W najnowszej wersji systemu Merkury pojawiła się obsługa środowiska KSeF.
Aktualna funkcjonalność Merkury-KSeF obejmuje obsługę środowiska testowego i produkcyjnego KSeF w zakresie wysyłki faktur sprzedażowych w formacie FA(2) oraz odbiór i analizę (dekretacja, klasyfikacja, przyjęcia magazynowe itp.) faktur zakupowych.
System Merkury obsługuje natywne połaczenia do serwerów KSeF (bez żadnych systemów pośredniczących) i do prawidłowego działania konieczne jest uzyskanie i skonfigurowanie tokena autoryzacyjnego KSeF z odpowiednimi uprawnieniami.
Prace nad zwiekszeniem funkcjonalności wymiany danych trwają nadal.

 

Panele meldunkowe w systemie Merkury

W systemie Merkury pojawiłą się możliwość korzystania z tzw. paneli meldunkowych, stosowanych w celu dokładniejszego zarządzania przebiegiem produkcji - w połączeniu z mechanizmami planowania produkcji. Panel meldunkowy jest prostym, niezależnym modułem umożliwiającym zapis do systemu produkcyjnego informacji o wymaganym stanie planu produkcyjnego. Panel meldunkowy ułatwia też tworzenie dokumentacji.

Konwerter plików EPP (Insert) do Symfonia

W najnowszej wersji konwertera plików EPP (Insert i inne) pojawiła się obsługa atrybutów dokumentów i grup towarowych JPK_V7.

Pliki EPP z aktualnych wersji programów zawierają informację o tych cechach i są przetwarzane i przesyłane do systemów Symfonia (Mała Księgowość, 50c, ERP)

Konwerter JPK do Symfonia

W najnowszej wersji naszego konwertera pojawiła się obsługa formatu JPK_V7. Obsługiwane są atrybuty faktur i grupy towarowo usługowe (GTU).

Dane te można przekazać do systemu Symfonia MKP i FK (50c, ERP). Dodatkowo istnieje możliwość ręcznego (pojedynczo lub grupowo) nadawania atrybutów faktur i grup GTU dla danych importowanych z plików JPK_FA, JPK_VAT, JPK_V7. Funkcja taka może znacząco ułatwić pracę.

Obsługa atrybutów faktur i grup towarowo usługowych w systemie Merkury

Od najnowszej wersji system Merkury mna możliwość nadawania atrybutów dokumentów i grup towarowo usługowych (GTU), zgodnie z najnowszymi przepisami. Pojawiły się nowe słowniki dotyczace atrybutów i grup GTU, mozna równiez przypisywac (pojedynczo lub zbiorczo) grupy do towarów i usług.

More Items in Blog ...