Konwerter formatu EPP (Insert) do Symfonia MKP i FK

Konwerter EPP umożliwia szybkie i łatwe przenoszenie danych z plików w popularnym formacie Insert EPP do systemów Symfonia Mała Ksiegowość, Finanse i Ksiegowosć 2.0, 50c i ERP.

Niezależnie od ilości danych wejściowych, przenoszenie ich do systemów księgowych firmy Symfonia może być szybkie, łatwe i przyjemne.
Obsługiwane są atrybuty faktur i grupy towarowo usługowe (GTU). Informacje te można przekazać do systemu Symfonia MKP i FK (50c, ERP).
Obsługiwane są wszystkie typy dokumentów, jakie może przesyłać program źródłowy (sprzedaż, zakup, detal, paragony, dokumenty magazynowe, kasowe itp.)

Opis działania konwertera:

Uruchomić program subimport. Program się nie instaluje, od razu jest gotowy do pracy.

Dla pełnej księgowości (Symfonia FK, 50c, ERP) w ustawieniach należy ustawić/sprawdzić parametry dotyczące kont, rejestrów i opisów.
Wczytujemy plik tekstowy w formacie epp poprzez wybranie odpowiedniego przycisku. System wczyta i przygotuje dane dotyczące dokumentów sprzedaży (faktur) oraz dane kontrahentów.
Wczytane dane można przed eksportem obejrzeć w oknie programu

Eksport danych do Symfonii

1. Symfonia Finanse i Księgowość Premium 2.0, 50c, ERP

Nacisnąć przycisk eksportu i wybrać katalog oraz wpisać nazwę pliku tekstowego.
Ważne aby pliki zapisywać w miejscu zdefiniowanym w szablonach Symfonii, ponieważ import specjalny nie daje w tym wypadku możliwości swobodnej zmiany katalogu (tak jak to jest w Małej Księgowości).
Zapisany plik wczytujemy w Symfonii poprzez: Import specjalny, profil "Symfonia Handel Stanowisko 1". Dla nowo definiowanych profili należy używać standardowego szablonu importu hmfk.AMS.

Podczas importu pojawią pytania o:

  • skojarzenia kontrahentów, których dokonujemy za pomocą klawisza [Użyj] w liście wyboru kontrahenta kontrahenta lub utworzyć nowego na podstawie przesyłanych danych
  • skojarzenia rejestrów
  • skojarzenia typu dokumentów
  • skojarzenia rejestrów VAT

Ten etap może być dość trudny i żmudny w konfiguracji, ale w większości przypadków ustawienia i skojarzenia są jednorazowe i przy kolejnych importach nie jesteśmy zmuszeni do powtórnej pracy.

Wczytywane dane trafiają zawsze do bufora programu Symfonia gdzie można poddać je dalszej obróbce – np. uzupełnić, przenieść do ksiąg itp.

2. Symfonia  Mała Księgowość Premium

Dla Małej Księgowości nie trzeba ustawiać parametrów dotyczących kont i rejestrów. 
Nacisnąć przycisk eksportu Sage MKP i wybrać katalog oraz wpisać nazwę pliku tekstowego.
Przechodzimy teraz do programu Symfonia MKP i wybieramy z menu: Firma –> Import danych -> (Format 3.0) –> [Wykonaj], po czym wskazujemy wcześniej zapisany przez konwerter plik tekstowy.
Podczas importu mogą się pojawić pytania o skojarzenia kontrahentów, których dokonujemy za pomocą klawisza [Użyj] w liście wyboru kontrahenta lub utworzyć nowego na podstawie wczytywanych danych.

Wczytywane dane trafiają zawsze do bufora programu Symfonia gdzie można poddać je dalszej obróbce – np. uzupełnić, przenieść do ksiąg itp.

 

Inne funkcjonalności

Księgowania równoległe

Wbudowany, rozbudowany mechanizm definiowania księgowań równoległych dla poszczególnych rodzajów dokumentów

Definicje wielu rodzajów dokumentów

Konwerter obsługuje wszystkie rodzaje dokumentów jakie e przesyłać program źródłowy. Na bieżąco można definować parametry księgowań, odrębnie dla każdego typu dokumentów.

Import dokumentów magazynowych i kasowych

Istnieje również możliwość importu i księgowań dokumentów magazynowych (WZ, PZ, RW, PW) i dokumentów kasowych typu KP / KW.

 

Cennik

Cennik od dnia 01-12-2023
 
cena netto cena brutto
Wersja jednofirmowa
licencja wieczysta - dane importowane z jednej firmy (jeden NIP)
formaty wejściowe: Insert EPP
formaty wyjściowe: Symfonia Mała Księgowość Symfonia lub Finanse i Księgowość
wsparcie i aktualizacje na okres 6 miesięcy od daty zakupu
 
400,00 zł 492,00 zł

Wersja wielofirmowa - dla biur rachunkowych
licencja wieczysta, bez limitu firm
formaty wejściowe: Insert EPP
formaty wyjściowe: Symfonia Mała Księgowość Symfonia  lub Finanse i Księgowość
wsparcie i aktualizacje na okres 6 miesięcy od daty zakupu
 

890,00 zł 1 094,70 zł
Rozbudowa programu
z wersji jednofirmowej do wielofirmowej
 
różnica w cenie

Aktualizacja
po upływie okresu
 

30% aktualnej ceny cennikowej

 

Dla zainteresowanych udostępniamy wersję demo z ograniczeniami do przetestowania. W celu uzyskania wersji demo prosimy o wysyłkę wiadomości email z zapytaniem na adres systemy@dbns.pl.