Konwerter JPK - Symfonia

Konwerter JPK umożliwia szybkie i łatwe przenoszenie danych z plików JPK_FA, JPK_VAT, JPK_V7 do systemów Symfonia Mała Ksiegowość, Finanse i Ksiegowosć 2.0, 50c i ERP.

Niezależnie od ilości danych wejściowych, przenoszenie ich do systemów księgowych firmy Symfonia może być szybkie, łatwe i przyjemne.

W najnowszej wersji naszego konwertera pojawiła się obsługa formatu JPK_V7. Obsługiwane są atrybuty faktur i grupy towarowo usługowe (GTU). Informacje te można przekazać do systemu Symfonia MKP i FK (50c, ERP). Dodatkowo istnieje możliwość ręcznego (pojedynczo lub grupowo) nadawania atrybutów faktur i grup GTU dla danych importowanych z plików JPK_FA, JPK_VAT, JPK_V7.

Opis działania konwertera:

Uruchomić program jpkimport. Program się nie instaluje, od razu jest gotowy do pracy.

Dla pełnej księgowości (Symfonia FK, 50c, ERP) w ustawieniach należy ustawić/sprawdzić parametry dotyczące kont, rejestrów i opisów.
Na planszy startowej wczytujemy plik JPK_FA lub JPA_VAT w formacie xml, poprzez klikniecie odpowiedniej ikony odpowiadającej posiadanemu formatowi importu xml.
Wczytane dane można przed eksportem obejrzeć klikając ikonę „Dane”.
System wczyta i przygotuje dane dotyczące dokumentów sprzedaży (faktur) oraz dane kontrahentów.

Eksport danych do Symfonii

1. Symfonia Finanse i Księgowość Premium 2.0, 50c, ERP

Nacisnąć przycisk eksportu Symfonia FK i wybrać katalog oraz wpisać nazwę pliku tekstowego.
Ważne aby pliki zapisywać w miejscu zdefiniowanym w szablonach Symfonii, ponieważ import specjalny nie daje w tym wypadku możliwości swobodnej zmiany katalogu (tak jak to jest w Małej Księgowości).
Zapisany plik wczytujemy w Symfonii poprzez: Import specjalny, profil "Symfonia Handel Stanowisko 1". Dla nowo definiowanych profili należy używać standardowego szablonu importu hmfk.AMS.

Podczas importu pojawią pytania o:

  • skojarzenia kontrahentów, których dokonujemy za pomocą klawisza [Użyj] w liście wyboru kontrahenta kontrahenta lub utworzyć nowego na podstawie przesyłanych danych
  • skojarzenia rejestrów
  • skojarzenia typu dokumentów
  • skojarzenia rejestrów VAT

Ten etap może być dość trudny i żmudny w konfiguracji, ale w większości przypadków ustawienia i skojarzenia są jednorazowe i przy kolejnych importach nie jesteśmy zmuszeni do powtórnej pracy.

Wczytywane dane trafiają zawsze do bufora programu Symfonia gdzie można poddać je dalszej obróbce – np. uzupełnić, przenieść do ksiąg itp.

2. Symfonia  Mała Księgowość Premium

Dla Małej Księgowości nie trzeba ustawiać parametrów dotyczących kont i rejestrów. 
Nacisnąć przycisk eksportu Sage MKP i wybrać katalog oraz wpisać nazwę pliku tekstowego.

Przechodzimy teraz do programu Symfonia MKP i wybieramy z menu: Firma –> Import danych -> (Format 3.0) –> [Wykonaj], po czym wskazujemy wcześniej zapisany przez konwerter plik tekstowy.
Podczas importu mogą się pojawić pytania o skojarzenia kontrahentów, których dokonujemy za pomocą klawisza [Użyj] w liście wyboru kontrahenta lub utworzyć nowego na podstawie wczytywanych danych.

Wczytywane dane trafiają zawsze do bufora programu Symfonia gdzie można poddać je dalszej obróbce – np. uzupełnić, przenieść do ksiąg itp.

 

Inne funkcjonalności

Edytor atrybutów

Istnieje możliwość ręcznego (pojedynczo lub grupowo) nadawania atrybutów faktur i grup GTU dla danych importowanych z plików JPK_FA, JPK_VAT, JPK_V7 za pomocą wbudowanego arkusza edycji danych.

Tworzenie schematów opisów

Ponieważ plik jpk nie niesie informacji o zawartości przesyłanego dokumentu, w konwerterze można automatycznie tworzyć własne opisy dokumentów na podstawie danych źródłowych - z użyciem wbudowanego systemu metaznaków.

Profile importów

Dla wersji wielofirmowej polecamy korzystać z funkcjonalności profili importów, dzięki której można dla każdego importowanego źródła danych (firmy) ustawić indywidualne parametry (konta, rejstry, typy, opisy, rodzaje, ścieżki wejścia i wyjścia oraz wszelkie inne ustawienia) i szybko przełączać się między nimi.

Cennik

Cennik od dnia 01-12-2023
 
cena netto cena brutto
Wersja jednofirmowa
licencja wieczysta - dane importowane z jednej firmy (jeden NIP)
formaty wejściowe: JPK_FA, JPK_VAT, JPK_V7M, JPK_V7K
formaty wyjściowe: Symfonia Mała Księgowość, Symfonia Finanse i Księgowość
wsparcie i aktualizacje na okres 6 miesięcy od daty zakupu
 
400,00 zł 492,00 zł

Wersja wielofirmowa - dla biur rachunkowych
licencja wieczysta, bez limitu firm
formaty wejściowe: JPK_FA, JPK_VAT, JPK_V7M, JPK_V7K
formaty wyjściowe: Symfonia Mała Księgowość, Symfonia Finanse i Księgowość
obsługa profili importu
wsparcie i aktualizacje na okres 6 miesięcy od daty zakupu
 

990,00 zł 1 217,70 zł
Rozbudowa programu
z wersji jednofirmowej do wielofirmowej
 
różnica w cenie

Aktualizacja
po upływie okresu
 

30% aktualnej ceny cennikowej

 

Dla zainteresowanych udostępniamy wersję demo z ograniczeniami do przetestowania. W celu uzyskania wersji demo prosimy o wysyłkę wiadomości email z zapytaniem na adres systemy@dbns.pl.